Historia Pałacu

Historia Pałacu

Pałac o pow. 1400 m2 wybudowany został w 1873 r. na zlecenie rodziny Heydebreck. Pozostali oni właścicielami Bukówka do roku 1945.
Pałac klasycystyczny, na rzucie prostokąta, z ryzalitami w elewacjach frontowej i ogrodowej oraz z werandą od wschodu.
Wokół pałacu znajduje się park o pow. 12,5 ha, datowany na 1. poł. XIX wieku, który dalej przechodzi w las. Jest to park krajobrazowy o cechach naturalistycznych. Posiada elementy romantyczne, jak np. staw z wyspą.
Po wojnie w pałacu stacjonowały wojska radzieckie. W latach sześćdziesiątych XX w. przeprowadzono w nim remont i umieszczono szkołę podstawową.
W listopadzie 2000 r. pałac przeszedł w ręce prywatne.

Od 3 XII 2008 r. całość jest własnością rodziny Koczan.

O nas

Agroturystyka W STARYM PAŁACU to obiekt znajdujący się w Bukówku.
Zapraszamy Państwa na wypoczynek do XIX-wiecznego pałacu położonego wśród pomorskich lasów w pobliżu atrakcyjnej dla wędkarzy rzeki Chotla. W okolicy znajdą Państwo mnóstwo leśnych dróg zapraszających na piesze i rowerowe wycieczki. W lasach grzyby, jagody i obfitość zwierzyny.

Lubią Państwo ciszę, spokój, domową atmosferę, jedzenie jak u Mamy? Bukówko to miejsce właśnie dla Was. W XIX-wiecznym dworze, zwyczajowo zwanym pałacem, znajdziecie Państwo idealne miejsce do wypoczynku. Posiadłość znajduje się na końcu wsi, dalej jest tylko las i rzeka. Gdy jednak będziecie mieli już dość ciszy i spokoju, proponujemy wycieczkę do Mielna (42 km), Sarbinowa (36 km), Kołobrzegu (60 km), albo Połczyna (35 km); można również odwiedzić galerie handlowe w Koszalinie (25 km).

Gwarantujemy, że wieczorem z radością wrócicie Państwo do nas, żeby posłuchać śpiewu ptaków, pohukiwania sowy i innych odgłosów lasu. Po zmroku można spędzić czas przy ognisku lub grillu. To dla turystów.

Organizujemy również bardzo udane imprezy typu: wesela, spotkania klasowe, imieniny, urodziny, przyjęcia komunijne, uroczyste kolacje i inne.

Dlaczego u nas? Do dyspozycji gości mamy kilka reprezentacyjnych pomieszczeń: salę balową na 100 miejsc, salon i oranżerię. Goście chwalą sobie to, że nie muszą przebywać cały czas w jednym miejscu, że gdy zmęczą się tańcem, mogą odpocząć w oranżerii, gdzie muzyka nie jest już tak głośna i można spokojnie porozmawiać. A jeśli ktoś ma ochotę odetchnąć świeżym powietrzem, ma do dyspozycji tarasy i ogród. Przede wszystkim spotka tu Państwa wyjątkowa, domowa atmosfera. Jak podkreślają to liczni goście, jest to miejsce "z klimatem".


Zobacz nasz Pałac